Buty na podwyższeniu to dla wielu kobiet jedyna możliwość. Nie wyobrażają sobie chodzenia w płaskich. Kobiety, które zwykle wolą te wygodniejsze, o obcasach myślą w związku z ważnymi okazjami. Czy na co dzień, czy na wielkie wyjścia wybiera się buty na obcasach, ważne jest ustalenie ich wysokości. Jeśli to buty, w których chodzi się często, jak botki, to warto pomyśleć o takich na platformie.

Obcasy – liczą się nie tylko preferencje

Jak wysokie wybiera się obcasy, to zależy nie tylko od gustu. Botki na wysokich obcasach mogą się bardzo podobać, ale wybranie takich to może nie być dobry pomysł. Wybrać można tylko taką wysokość obcasów, która jest bezpieczna. Nie wszystkie kobiety potrafią chodzić na wysokich obcasach. Atrakcyjną możliwością są wtedy botki na platformie i obcasie, bo w takich jest wygodniej. Jak wysokie mogą być obcasy, to zależy od takich czynników:

– preferencje, czyli co się lubi,

– okazja,

– wzrost kobiety,

– wzrost osoby towarzyszącej.

Na niektóre okazje można włożyć obuwie na wysokim podwyższeniu, ale nie na wszystkie. Do pracy zwykle nie można iść w obuwiu na wysokiej szpilce. Wzrost to czynnik, który ma znaczenie dla tych kobiet, które są wysokie i nie chcą górować nad wszystkimi wokół. Jeśli botki wkładane są na jakąś okazję i kobieta idzie z mężczyzną, to trzeba to wziąć pod uwagę, wybierając obuwie. Wysokie obcasy, jeśli mężczyzna nie jest wysoki, a kobieta nie jest niska, to ryzyko.

Wygoda botków na platformie

Do czynników określających, jak wysoki może być obcas, dodać można obecność platformy. Niektóre botki wyglądają na wysokie i rzeczywiście kobieta w nich staje się wyższa. Jednak, jak im się przyjrzeć, to są one bardzo wygodne. Podwyższeniem jest nie tylko obcas, ale też platforma w przedniej części butów. Jeśli czynnikiem wykluczającym wysokie obcasy są okazja, wzrost własny albo mężczyzny, to obecność platformy nic nie zmienia. Natomiast, jeśli chodzi o to, czy umie się chodzić na obcasach, to botki na platformie to duża różnica. Obcas, najczęściej słupek, może być wysoki. Platforma sprawia, że różnica między wysokością, na jakiej są pięta i palce, nie jest duża. To oznacza, że można dodać sobie sporo centymetrów, nosić wysokie obcasy, a jednocześnie botki mogą być wygodne. Mogą, bo niekiedy słupek jest tak wysoki, że nawet podwyższenie z przodu wiele nie zmienia.

Obcasy wysokie czy niskie? A może platforma i obcasy? Warto uwzględnić i taką opcję, jeśli lubi się chodzić w obcasach. Takie obuwie jest teraz w modzie. Można wybrać czarne botki na platformie jako bardziej uniwersalne buty. Warto mieć także inne w żywszym kolorze. W tak wygodnych butach chętnie się chodzi, więc przydadzą się chociaż te dwie pary.